20. Krajská Hornoslezská výstava psů Dolní Benešov 4. září 2016

První víkendovou neděli 4. září 2016 se konal jubilejní a to 20. ročník Krajské Hornoslezské výstavy psů všech plemen mimo NO v Dolním Benešově. Posuzovalo se v prostorných kruzích, rozhodčí byli pozváni nejen z České republiky, blízkého Polska, ale také dorazil rozhodčí ze Srbska pan Polgar. Jmenovitě krajskou výstavu posuzovali pánové: Zdeněk Kliment (CZ) – hlavní rozhodčí, Leszek Salamon (PL), Andrzej Kot (PL), Waldemar Mrowiec (PL), Andraš Polgar (SRB). Letos se pořadatelům podařilo objednat počasí jako víno. Sluníčko hřálo, nepřeženu, když napíšu, že připékalo :) všude panovala fajn atmosféra, pejsci a doufám, že i páníčci a návštěvníci byli spokojení celkově s výstavou i posuzováním.

 

Podrobně jsem sledovala posuzování rottweilerů, kterých bylo přihlášeno 21 (taková malá klubovka) a moc se mi líbilo, když pan rozhodčí Waldemar Mrowiec nahlas hodnotil co kterému rotvíkovi schází či nadbývá. Častokrát se objevovalo špatné úhlední, vytočené přední tlapky a také se objevily vady ploché čelo a nevýrazný stop ,a proto se také hojně rozdávaly známky velmi dobrá.

 

Jako loni, ráda bych poděkovala Lumíru Krásenskému, že jsem mohla na této výstavě fotit, i když, letos vše probíhalo rychleji kvůli opravdu vydařenému slunečnému počasí a na detailnější focení čas nebyl. Také zde patří dík celému pořadatelskému týmu, který vše zvládl naprosto dokonale jako vloni.

 

Vítězem celé výstavy se stal novofundlandský pes (fena) -Bonie Black Koralle.

19. Krajská Hornoslezská výstava psů Dolní Benešov 6. září 2015

vitez-vystavy-006První víkendovou neděli 6. září 2015 se konal již 19. ročník Krajské Hornoslezské výstavy psů všech plemen mimo NO v Dolním Benešově. Přihlášeno bylo 262 psů a fen 90 různých plemen, posuzovalo se ve čtyřech prostorných kruzích a posuzovali rozhodčí z České republiky a blízkého Polska. Rozhodčími byli: pan Otakar Vondrouš (hlavní rozhodčí), paní Lenka Frnčová, pan Zdeněk Kliment a pan Waldemar Mrowiec. Výstava byla krásná, výborně zorganizovaná, kolem panovala příjemná atmosféra a navíc, počasí, které z rána nevypadalo moc slibně se umoudřilo a prakticky po celé vystavování na nás svítilo příjemně hřejivé sluníčko. Jsem ráda, že jsem se mohla této výstavy zúčastnit jako fotograf, za což patří dík nejen samotnému řediteli výstavy Lumírovi Krásenskému, ale i celému jeho pořadatelského týmu, který bravurně zvládl uspořádání této kynologické akce. Vítězem celé výstavy se stal aljašský malamut - Arnie The Warrior of Alaska Empire.

Přehled klubových vítězů ADRK / Summary Club Winner - Klubsieger ADRK

ADRK

Klubová výstava ADRK, pořádána každoročně v srpnu jako dvoudenní akce je jednou z nejprestižnějších výstav plemene rottweiler, na kterou se sjíždějí chovatelé z celé Evropy. Pro milovníky rottweilerů je tato akce velkým svátkem a také snem se zúčastnit jako vystavovatel či divák. Na tuto výstavu je vždy přihlášeno několik stovek psů a fen a tak není žádným překvapením pro vystavovatele, když mají ve své třídě konkurenci 50 psů i více. Tituly se zadávají stejné jako u nás. Klubový vítěz, pes a fena, Klubový vítěz mladých pes a fena a od roku 2005 se hodnotí nejlepší zahraniční psi titulem Mezinárodní klubový vítěz dospělých i madých zvlášť pro psy a zvlášť pro feny. Je možné, že se stránka bude déle načítat, jelikož je zde umístěných více fotografií...

 

Klubová výstava rottweilerů / Rottweiler Klub show Probluz 15.9.2013

Klubový vítěz Satan vom Erxespring


Klubová vítězka mladých - Zizi von Haus Zizikov
Klubová vítězka - Diva Earl Antonius
Klubový vítěz + BOB - Satan vom Erxespring

Klubová výstava rottweilerů se již podruhé konala na fotbalovém hřišti AFK Probluz pod záštitou ZKO Dolní Přím - Probluz a také podruhé za účasti zahraničního rozhodčího z Německa. Přihlášeno bylo 61 psů a fen, na naši výstavu zavítalo 18 vystavovatelů ze zahraničí tak zvučných jmen, jako jsou chovatelské stanice Earl Antonius, House of Lazić či stanice vom Tamriel z Moskvy, ze vzdálenosti cca 1700 km. Výstava byla opět výborně připravena v režii Pepy Kučery a jeho spolupracovníků, excelentně moderoval a překládal Jan Ludvík. Počasí se oproti minulé výstavě nepodařilo, skoro celé dopoledne propršelo, když nepršelo, tak bylo zamračeno, počasí se bohužel nebo naštěstí, ovlivnit nedá...